PALP| and learn’ü hayatımıza 2017 yılında giren ve farklılıklarıyla beraber bize farkındalığı yaşatan ikiz kardeşler Lara ve Lina doğduktan sonra, 2019 yılında hayata geçirdik. şişli, bomonti’de bulunan PALP’ta hem çocukların akran iletişimi ile çocuk atölyelerinde hem de aylık olarak oyun gruplarında bir araya gelmelerini sağlıyoruz; bu amaçla da çocukların yaşayarak öğrenmeleri için düzenli olarak yaş grupları özelinde atölyeler ve etkinlikler programlıyoruz.

atölye alanımızı, oyunun başlı başına bir öğrenme süreci olduğunun bilinci ile her yaş grubundan çocuklara hitap edecek oyun grupları ile duyusal oyunlar, sanat, ritm, tasarım gibi workshoplarının gerçekleştirileceği bir kurguyla oluşturduk.

bunun yanında çocuk doğum günü kutlamaları için de aynı zamanda hizmet vermeye devam ediyoruz.

BİZ KİMİZ?

ben, Elif. İstanbul Üniversitesi iletişim bölümünden mezun oldum ve pedagojik formasyonumu da yine aynı üniversitede tamamladım. sonrasında yüksek lisansımı kültür yönetimi üzerine gerçekleştirdim, tez konumun araştırması ise “Play, Toy and Toy Museums: The Case of Istanbul Toy Museum (Oyun, Oyuncak ve Oyuncak Müzeleri: İstanbul Oyuncak Müzesi Örneği)”. iş hayatımda ise uzun yıllar eğitim, kültür sanat, müzecilik ve iletişim alanlarında İKSV, Rahmi Koç Müzesi (müze eğitmenliği) gibi köklü kurumlarda çalıştım.

 

ben,  Hilal. Yıldız Teknik Üniversitesi restorasyon bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar restoratör olarak onlarca restorasyon projelerinde çalıştım. ikiz kızlarım doğduktan sonra ise oyun terapisi eğitmenliğimi tamamladım.