PALP|play and learn’ü hayatımıza 2017 yılında giren ve farklılıklarıyla beraber bize farkındalığı yaşatan ikiz kardeşler Lara ve Lina doğduktan sonra, 2019 yılında hayata geçirdik.

mekanın kurgusunu, oynayarak ve yaşayarak öğrenmeye dayalı ahşap oyuncakların bulunduğu oyun alanı, atölye ve ebeveynlerin konforunun düşünüldüğü cafe olarak tasarladık. Mekanda ahşap detaylara, gri, yeşil ve kırık beyaz tonlara ağırlıklı verdik.

atölye alanımızı, oyunun başlı başına bir öğrenme süreci olduğunun bilinci ile her yaş grubundan çocuklara hitap edecek duyusal oyunlar, kimya, sanat tarihi, ritim, astronomi ve oyuncak yapımı gibi workshoplarının gerçekleştirileceği bir kurguyla oluşturduk.

mutfağımız ise hem çocukların hem de ebeveynlerin damağına hitap edecek minimal bir menü olarak kurguladığımız sağlıklı atıştırmalıklar, hafif ve besleyici öğle yemeği ve gününüze keyif katacak çay-kahve molalarından oluşuyor. ayrıca, günün en önemli öğünü kahvaltıyı da unutmadık… Harika bir kahvaltı menüsü de hazırladık. organizasyonlarınız içinse alternatifli menüler yarattık.

BİZ KİMİZ?

ben, Elif. İstanbul Üniversitesi iletişim bölümünden mezun oldum ve pedagojik formasyonumu da yine aynı üniversitede tamamladım. sonrasında yüksek lisansımı kültür yönetimi üzerine gerçekleştirdim, tez konumun araştırması ise “Play, Toy and Toy Museums: The Case of Istanbul Toy Museum (Oyun, Oyuncak ve Oyuncak Müzeleri: İstanbul Oyuncak Müzesi Örneği)”. iş hayatımda ise uzun yıllar eğitim, kültür sanat, müzecilik ve iletişim alanlarında İKSV, Rahmi Koç Müzesi (müze eğitmenliği) gibi köklü kurumlarda çalıştım.

 

ben,  Hilal. Yıldız Teknik Üniversitesi restorasyon bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar restoratör olarak onlarca restorasyon projelerinde çalıştım. ikiz kızlarım doğduktan sonra ise oyun terapisi eğitmenliğimi tamamladım.